Groter terrein voor pijpleidingdepot Klaphek

Gemeente Lopik

Het pijpleidingdepot bij Klaphek moet groter. Hier slaat Defensie brandstof op dat via pijpleidingen naar militaire en civiele vliegvelden gaat. Het huidige depot voldoet niet aan de nieuwe veiligheidseisen van de NAVO. Er moet daarom meer afstand komen tussen het depot en het hek eromheen. Bij een opslagtank lukt dit niet zonder gevolgen voor de wegen rondom het depot. Daarom moet deze opslagtank worden verplaatst. Daar is extra ruimte voor nodig.

De uitbreiding onderzocht

Uit onderzoek blijkt dat er voor de uitbreiding geen woningen of wegen weg moeten. Ook heeft de uitbreiding geen negatieve gevolgen voor de natuur in het gebied.

Voorkeursrecht

Als Defensie het pijpleidingdepot uitbreidt, dan maakt Defensie op een andere manier gebruik van de van de locatie dan nu het geval is. De Staatssecretaris van Defensie heeft daarom de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening gevraagd een nationaal voorkeursrecht te vestigen op de locatie. Het voorkeursrecht zorgt ervoor dat de overheid als eerste recht heeft om de grond te kopen wanneer de eigenaar dit wil verkopen.

Reageren op Ontwerp NPRD en planMER

U heeft inspraak op het Ontwerp Nationaal Programma Ruimte voor Defensie (NPRD) en het planMER. Dat betekent dat u uw mening hierover met Defensie kunt delen. U doet dit door een zienswijze in te dienen. Dit kan tussen 28 mei en 9 juli 2025. Alle informatie over hoe u dat precies doet, vindt u op nprd.inspraak.defensiedichtbij.nl.

Informatiebijeenkomsten

Defensie organiseert verschillende bijeenkomsten om u te informeren over het Ontwerp NPRD. Er komen online informatiebijeenkomsten voor de ruimtebehoeften met meerdere locaties. En er komt een informatiebijeenkomst bij u in de provincie. Daar kunt u vragen stellen en met medewerkers van Defensie in gesprek.

Informatie over de bijeenkomsten vindt u op de pagina Informatiebijeenkomsten.

NPRD-proces

Wilt u weten waar Defensie is in het proces? Bekijk dan de Tijdlijn voor de meest actuele stand van zaken.

Contactmogelijkheid

Voor vragen over het Nationaal Programma Ruimte voor Defensie kunt u het contactformulier op de contactpagina invullen.