Meer testen op het IJsselmeer bij Breezanddijk
Gemeenten Súdwest Fryslân
Defensie heeft op het IJsselmeer meer tijd en ruimte nodig om wapens en munitie te testen. Dit is nodig omdat Defensie steeds meer en verschillende soorten munitie en wapensystemen krijgt.
Schietgebied wordt wel breder maar niet langer
Er zijn 2 gebieden onderzocht. 1 maakt het bestaande gebied langer, en 1 maakt het bestaande gebied breder. Uit het onderzoekt blijkt dat het gebied die het breder maakt de minste invloed heeft op de omgeving.
Het gebied wordt niet langer, omdat het schietgeluid dan te dichtbij het woongebied van Medemblik komt.
Verder onderzoek nodig
Er is ook behoefte om vaker te kunnen testen. Daarvoor is nog meer onderzoek nodig naar het effect van het geluid daarvan op de omgeving. Dit onderzoek wordt afgerond in de periode voordat het kabinet een definitief besluit neemt over het Nationaal Programma Ruimte voor Defensie.
Reageren op Ontwerp NPRD en planMER
U heeft inspraak op het Ontwerp Nationaal Programma Ruimte voor Defensie (NPRD) en het planMER. Dat betekent dat u uw mening hierover met Defensie kunt delen. U doet dit door een zienswijze in te dienen. Dit kan tussen 28 mei en 9 juli 2025. Alle informatie over hoe u dat precies doet, vindt u op nprd.inspraak.defensiedichtbij.nl.
Informatiebijeenkomsten
Defensie organiseert verschillende bijeenkomsten om u te informeren over het Ontwerp NPRD. Er komen online informatiebijeenkomsten voor de ruimtebehoeften met meerdere locaties. En er komt een informatiebijeenkomst bij u in de provincie. Daar kunt u vragen stellen en met medewerkers van Defensie in gesprek.
Informatie over de bijeenkomsten vindt u op de pagina Informatiebijeenkomsten.
NPRD-Proces
Wilt u weten waar Defensie is in het proces? Bekijk dan de Tijdlijn voor de meest actuele stand van zaken.
Contactmogelijkheid
Voor vragen over het Nationaal Programma Ruimte voor Defensie kunt u het contactformulier op de contactpagina invullen.