Francien de Zeeuw-penning voor Boekholt-O’Sullivan

Luitenant-generaal Elanor Boekholt-O’Sullivan heeft gisteren de Francien de Zeeuw-penning gekregen. De onderscheiding geldt als erkenning voor pioniers die zich met moed en creativiteit inzetten voor een krijgsmacht waar iedereen zich thuis voelt. Staatssecretaris Gijs Tuinman reikte het ereteken uit op de Van Ghentkazerne in Rotterdam.

Boekholt is volgens Tuinman een vrouw die zich niet stilhoudt als het lastig wordt. Ze blijft zich onder meer uitspreken voor vrouwen in uniform. En voor een cultuur waarin verschillen worden gewaardeerd. “Jouw waardevolle werk voorkomt dat we door vastgeroeste denkbeelden de sterke leiders van morgen over het hoofd zien. Omdat ze misschien niet lijken op wat we kennen. Omdat we onbewust gericht zijn op wat heeft gewerkt”, aldus Tuinman.

Onder vuur

Er waren 12 defensiemedewerkers voorgedragen voor de Francien de Zeeuw-penning. Zij zetten zich in voor onder meer neurodiversiteit, transgender personen of mensen met een bi-culturele achtergrond. Tuinman: “Uw collega’s zien wat u doet en waarderen uw inspanningen. En die zijn nodig, want er gaan nog steeds te veel dingen mis in de organisatie. Wanneer je samen onder vuur ligt, op kantoor of in het veld, maakt het geen klap uit waar je vandaan kom. Of hoe je je identificeert of op wie je verliefd bent. Zelfs niet hoeveel speldjes er op je borst zitten. Wat telt, is dat je doet wat je moet doen als het erop aankomt.”