]> Vereniging Veteranen (Reservisten) CIMIC | Ministerie van Defensie

Ministerie van Defensie. Ga naar hoofdmenu / submenu / content / zoekveld.

  1. Home
  2. Onderwerpen
  3. CIMIC

Vereniging Veteranen (Reservisten) CIMIC

Tijdens de oprichting van de vereniging Veteranen (Reservisten) CIMICOp 28 oktober 2009 werd de Vereniging Veteranen (Reservisten) CIMIC (V(R)C) opgericht. De vereniging is ontstaan vanuit de behoefte van postactieve (reserve-)militairen om in contact te blijven met Defensie en CIMIC.

De vereniging heeft als belangrijkste doelstellingen: 

  • het onderhouden van de band tussen CIMIC-veteranen onderling en met het bataljon;
  • het bevorderen van de uitwisseling van ervaringen over CIMIC.         

Naast het vormen van een mooie reünie-vereniging wil V(R)C bijdragen aan het veteranen/post-actieven beleid van de krijgsmacht. Via aansluiting bij de eveneens opgerichte stichting Veteranen Reservisten Nederland zal de V(R)C vertegenwoordigd zijn in het Veteranenplatform.

Lidmaatschap

De contributie van de vereniging bedraagt 10 euro per jaar met ingang van 2010. Het lidmaatschap staat open voor: 

  • huidige Functioneel Specialisten met de status van veteraan*; 
  • oud-Functioneel Specialisten, al of niet uitgezonden geweest; 
  • oud-beroepsmilitairen van de staf van 1 CIMIC bataljon.         

* iedereen kan na uitzending zich als veteraan laten registreren bij het Veteraneninstituut want de actieve dienst eindigt bij einde van een uitzending.

Bestuur

  • Voorzitter en secretaris: luitenant-kolonel (R) b.d. Mr. C.G. Scholtens;   
  • Penningmeester: luitenant-kololonel (R) b.d. ir. drs. A.G. Haasjes; 
  • Commandant 1 CIMIC bataljon q.q.: luitenant-kolonel J.H. Vonk;
  • Majoor (R) L. Grooters;
  • Majoor (R) mr. J.A.H.M. Janssen.         

De verdere oprichters zijn luitenant-kolonel (R) b.d. Arie de Koning, kolonel (R) Wim de Waal en luitenant-kolonel (R) Frans Dirks. 

Evenementen

Op 15 januari en 25 november 2011 hield de vereniging geanimeerde bijeenkomsten in het Legermuseum in Delft en het Oorlogs Verzetsmuseum in Rotterdam; zie voor de verslagen onderaan deze pagina. 
Ook worden de leden en begunstigers periodiek op de hoogte gehouden van ontwikkelingen binnen CIMIC in het algemeen en het 1 CIMIC-batajon in het bijzonder.

Aanmelding

Wilt u zich als lid aanmelden? Stuurt u dan het aanmeldingsformulier (onder aan de pagina) naar secretaris luitenant-kolonel (R) b.d. mr. C.G. Scholtens 

Verwijzingen


Sociale Media

Andere sites