- Marine
- Actueel
- Nieuwsberichten
Bold Alligator biedt mariniers unieke amfibische ervaring (video)
21 februari 2012, 15.27 uur
Zo’n 12.000 militairen en 24 schepen uit 9 landen hebben de afgelopen weken op en rond mariniersbasis Camp Lejeune deelgenomen aan de grootste Amerikaanse amfibische oefening sinds 2001. Onder de deelnemers aan Bold Alligator waren Nederlandse eenheden uit het Caribisch gebied, de 32e Infanteriecompagnie van de mariniers en het bootpeloton.
Voor de marinierscompagnie stond de eerste fase van de oefening in het teken van schiettraining en het oefenen van samenwerking met helikoptereenheden. Ook werd optreden in verstedelijkt gebied (OVG) getraind. Camp Lejeune, aan de Amerikaanse oostkust, biedt hiervoor bijzondere mogelijkheden met een speciaal ‘doolhof’ van beton waar met scherpe munitie kan worden geschoten.
Download deze video
Uitgeschreven tekst
...

Het bootpeloton hield een gezamenlijke training met de Riverine Group One. Deze Amerikaanse marine-eenheid is gespecialiseerd in het opereren op binnenwateren met behulp van snelle, zwaarbewapende motorboten.
Vervolgens werden beide Nederlandse eenheden gekoppeld aan de Amerikaanse 24e Marine Expeditionary Unit, waarvan ook special forces een onderdeel zijn. Gezamenlijk werden amfibische procedures doorgenomen, zoals landingen. In de grootschalige eindoefening kwamen patrouilles, OVG en helikopteroperaties aan bod.
De organiserende krijgsmachtdelen US Navy en US Marine Corps hebben de oefening gebruikt om hun amfibische en expeditionaire tactieken, technieken en procedures tegen het licht te houden. Deze waren aan een update toe omdat het 10 jaar geleden was dat op deze schaal werd geoefend. Volgens de Commandant der Zeemacht in het Caribisch Gebied bieden de unieke locatie, middelen en schaal van Bold Alligator de Nederlandse deelnemers een unieke trainingsgelegenheid.
Sociale Media