Ministerie van Defensie. Ga naar . Ga naar hoofdmenu / zoekveld .

  1. Marine
  2. Actueel
  3. Nieuwsberichten

Helikopter ingezet voor zwangere Vlielandse vrouw

27 april 2009, 10.20 uur

Maritiem Vliegkamp de Kooy kreeg afgelopen weekend het verzoek om een hoogzwangere vrouw van Vlieland naar het vaste land te brengen.

Normaal gesproken wordt dit soort acties uitgevoerd door de AB 412 van de luchtmacht in Leeuwarden. Deze was echter niet beschikbaar vanwege onderhoudswerkzaamheden. Daarom werd de bemanning van het Search and Rescue (SAR) team van de marine in Den Helder ingezet. 

Teamwork
Na het opstijgen heeft de Lynx eerst een verpleger opgehaald op vliegbasis Leeuwarden. Daarna werd direct richting Vlieland gevlogen. Op Vlieland stonden de patiënte, huisarts en haar echtgenoot al gereed. 

Slechts 10 minuten na opstijgen van de Lynx werd de patiënte overgedragen aan het personeel van het Medisch Centrum Leeuwarden. 

Hoofdmenu