- Luchtmacht
- Actueel
- Nieuwsberichten
Eindhoven verwelkomt toekomstig personeel
28 mei 2010, 15.21 uur
Toekomstige werknemers van het European Air Transport Command (EATC) hebben op Vliegbasis Eindhoven een introductiedag bijgewoond. Het personeel dat afkomstig is uit verschillende landen kon kennis maken met een groot aantal instanties uit de nieuwe woon- en werkomgeving.
Het EATC is een samenwerkingsverband tussen de luchttransportvloten van Duitsland, Frankrijk, Belgiƫ en Nederland. Voorheen werd vooral samengewerkt op het gebied van planning, maar het nieuwe commandocentrum heeft meer bevoegdheden en kan ook de inzet van de vliegtuigen bepalen.
De bijeenkomst was een initiatief van de vliegbasis en gemeente Eindhoven. De medewerkers en familieleden kregen onder meer een stadstour en een rondleiding over het luchtmachtterrein.
Op het EATC werken straks ongeveer 200 militairen. Het vliegverkeer boven en rondom Eindhoven zal door de komst van het commandocentrum niet toenemen.
Naast kolonels Bas Pellemans (commandant vliegbasis) en Theo Rikken (projectleider EATC) was ook Rob Gijzel, de burgemeester van gemeente Eindhoven, aanwezig.
Sociale Media