]> Alouettes III vliegen terug naar hun Franse 'nest' | Ministerie van Defensie

Ministerie van Defensie. Ga naar hoofdmenu / submenu / content / zoekveld.

  1. Luchtmacht
  2. Actueel
  3. Nieuwsberichten

Alouettes III vliegen terug naar hun Franse 'nest'

6 november 2009, 15.02 uur

Alouette, 45 jaar trouwe dienst bij de Koninklijke LuchtmachtDe eerste Alouette III helikopters werden 45 jaar geleden door de luchtmacht in gebruik genomen en maakten gisteren een historische vlucht terug naar hun fabriek Frankrijk.

Alle beschikbare Alouette (Frans voor ‘leeuwerik’) vliegers en technici vlogen met 2 van de 4 nog in actieve dienst vliegende helikopters naar vliegveld Marignane bij Marseille. 

De A-301 en de A-247 werden vergezeld door een Cougar helikopter. Op het programma stond een officiële ontmoeting met vertegenwoordigers van fabrikant Eurocopter (het vroegere Aerospatiale), een rondleiding in de fabriek, een bezoek aan de simulator van de Cougar en een persmoment, waarin ruim aandacht werd besteed aan het unieke karakter van dit type helikopter.

De Alouette III wordt ondermeer ingezet voor vluchten voor het Koninklijk Huis, voor VIP’s en voor foto- en filmopnames, zowel redelijk laag bij de grond, als tot zo’n 3.000 meter hoogte.

Meer over de historie van de Alouette III


Sociale Media