Ministerie van Defensie. Ga naar . Ga naar hoofdmenu / zoekveld .

  1. Luchtmacht
  2. Actueel
  3. Nieuwsberichten

Reddingshelikopter ingezet voor patiëntenvlucht Terschelling

19 mei 2009, 15.01 uur

De reddingshelikopters van Maritiem Vliegkamp de Kooy zijn ingedeeld bij het nr. 7 Squadron van het DHC.Op maandagmiddag 18 mei werd via het kustwachtcentrum Den Helder (KWC) een beroep gedaan op de reddingshelikopter van Maritiem Vliegkamp de Kooy. Het KWC verzocht een man met lichamelijke klachten vanaf het Waddeneiland Terschelling naar het vaste land te vervoeren.

Na de start is de helikopter eerst naar vliegbasis Leeuwarden gevlogen om een verpleegkundige aan boord te nemen. Daarna is direct koersgezet naar Terschelling. De patiënt stond daar al klaar voor vertrek. Tien minuten na het opstijgen werd hij overgedragen aan het Medisch Centrum Leeuwarden. De lynx helikopter is daarop, via vliegbasis Leeuwarden, teruggevlogen naar het Maritiem Vliegkamp de Kooy.

De reddingshelikopters van Maritiem Vliegkamp de Kooy zijn ingedeeld bij het nr. 7 Squadron. Zij maken deel uit van het Defensie Helikopter Commando van de Koninklijke Luchtmacht. Tot nu toe zijn 1275 patiëntenvluchten vanaf MVK de Kooy gemaakt. 

Hoofdmenu