]> Defensie Grondgebonden Luchtverdedigingscommando | Ministerie van Defensie

Ministerie van Defensie. Ga naar hoofdmenu / submenu / content / zoekveld.

  1. Landmacht
  2. Eenheden

Defensie Grondgebonden Luchtverdedigingscommando

Een AMRAAM-raket verlaat de canister van de lanceerinrichting. Foto: Ministerie van DefensieHet Defensie Grondgebonden Luchtverdedigingscommando (DGLC) beschermt vanaf de grond Nederlandse vitale objecten, eenheden en gebieden tegen vliegtuigen, helikopters, kruisvluchtwapens en ballistische raketten.

Dit gebeurt zowel zelfstanding als in samenwerkingsverband, bijvoorbeeld binnen de NAVO met krijgsmachten uit andere landen. Het DGLC bestaat uit 850 mannen en vrouwen en is een samenvoeging van de Groep Geleide Wapens van de Koninklijke Luchtmacht en het Commando Luchtdoelartillerie van de Koninklijke Landmacht.

Hoofdlocatie

De Luitenant-generaal Bestkazerne, voorheen Luchtmachtbasis De Peel in Vredepeel, is de thuislocatie van het commando. Best was als landmachtgeneraal commandant van de Luchtvaartafdeling in de meidagen van 1940.


Sociale Media