Ministerie van Defensie. Ga naar . Ga naar hoofdmenu / zoekveld .

  1. Landmacht
  2. Cultureel
  3. Musea en verzamelingen

Infanteriemuseum en Infanterie Schietkamp Museum

Een militair voertuig staat tentoongesteld in het museumpark.De collecties van beide musea geven u een beeld van de geschiedenis van de Nederlandse infanterie. Infanteristen zijn de militairen die het grondgevecht leveren.

Het museumgebied ligt aan de openbare weg in de kern van het dorp Harskamp.

Het Infanteriemuseum

Dit museum geeft met miniaturen, vaandels, uniformen en wapens een historisch beeld van de infanterie en alle opgeheven en bestaande infanterieregimenten. In het park staan onder meer herdenkingsmonumenten en historische voertuigen. Het zijn de stille getuigen van de roemrijke infanteriegeschiedenis.

Het Infanterie Schietkamp Museum

Dit museum biedt een uitgebreide reeks wapens, voertuigen en gebruiksvoorwerpen. Daarnaast legt dit museum via kaarten, foto’s en diapresentaties de relatie met tussen Harskamp en het Infanterie Schietkamp (ISK) uit.

Adres

Museumpark Harskamp
Otterloseweg 5
6732 BR Harskamp
Tel. (0318) 45 44 92

Openingstijden

Van januari t/m maart: woensdag en vrijdag van 13.00-16.00 uur 

Van april t/m juni en september t/m december: maandag t/m vrijdag van 13.00-16.00 uur 

Tijdens de zomermaanden juli en augustus: maandag t/m vrijdag van 10.00-16.00 uur 

Op afspraak zijn andere openingstijden mogelijk. 

Gesloten op zon- en feestdagen en op Koninginnedag, goede vrijdag, hemelvaart en van 24 december t/m 5 januari 2010.

Entree

  • De toegang bedraagt 2 euro;
  • Kinderen tot 18 jaar gratis;
  • Veteranen, (postactieve) militairen en burgermedewerkers defensie: gratis op vertoon van pas;
  • Museumjaarkaart en Pas 65 zijn niet geldig.

Hoofdmenu