- Landmacht
- Actueel
- Nieuwsberichten
Landmachtcompagnie oefent op Aruba
10 maart 2010, 17.25 uur
De op Curaçao geplaatste compagnie van de Koninklijke Landmacht heeft vorige week op Aruba op compagniesniveau geoefend. In de fysiek zware oefening kwamen aspecten als klimmen, kaart- en kompas lezen en lange marsen voorbij. De climax van de oefening was een aanval op een vijandelijke locatie.
Verplaatsen in het nog onbekende grimmige terrein van Aruba, vergde voor de 3 pelotons van de Apha Compagnie van het 45 Pantserinfanteriebataljon van 43 Gemechaniseerde Brigade de nodige inspanning.

“Dit is pittiger dan in Nederland”, verteld plaatsvervangend groepscommandant korporaal Tiemen Post. “In Nederland verplaatsen we ons over het algemeen meer met voertuigen. Hier doen we bijna alles te voet. Nu kunnen we deze vaardigheid mooi scherpslijpen onder deze zware omstandigheden.” De oefening van de compagnie is nog niet ten einde. De pelotons keerden afgelopen maandag met het ondersteuningsvaartuig Hr. Ms. Pelikaan terug op Curaçao en gingen direct het veld in om de compagniesoefening, onder andere samen met de Arubaanse Militie, deze week af te ronden.

De mariniers van de op Aruba gestationeerde 32 Infanteriecompagnie verzorgden het oefenscenario en leverden ondersteuning. Door hun jarenlange ervaring en expertise met de lokale omstandigheden wisten zij een uitdagende oefening voor hun landmachtcollega’s voor te bereiden.