]> TT-circuit veroverd op rebellen (video) | Ministerie van Defensie

Ministerie van Defensie. Ga naar hoofdmenu / submenu / content / zoekveld.

  1. Home
  2. Actueel
  3. Nieuwsberichten

TT-circuit veroverd op rebellen (video)

28 september 2011, 20.48 uur

Een luchtmobiele militair beveiligt de landingsplaats, waar helikopters de hele dag militairen en materieel aanvoeren. Foto: ministerie van DefensieMet het uitschakelen van de laatste verzetshaarden en de inname van de commandopost heeft de Air Manoeuvre Brigade het TT-circuit in Assen vanmiddag veroverd op de rebellen. De grootscheepse luchtmobiele aanval maakt deel uit van oefening Falcon Autumn.

Sergeant Dirks zat als groepscommandant in de eerste aanvalsgolf per helikopter: “Het is goed gegaan, maar wat trager dan verwacht onder meer door vijandelijke weerstand. Rebellen naderden ons met een voertuig. Die hebben we uitgeschakeld. Bij de commandopost waren boobytraps aangebracht. Bommenexperts van de genie hebben die onschadelijk gemaakt. Dat kostte wat tijd.”

Falcon Autumn nieuws | 28 september 2011

Krijgsgevangenen

Militairen brengen een gewonde rebel in veiligheid. Foto: ministerie van Defensie

De mannen van kapitein Marc, de compagniescommandant van de eerste groep aanvallers, stuitten op 2 zwaargewonde slachtoffers van de 4 continu rondcirkelende Apache-gevechtshelikopters. Ook maakten ze 2 krijgsgevangen. Marc: “We hebben ze behandeld en ze worden zo door een helikopter afgevoerd en overgedragen aan de autoriteiten. Uit ondervraging zijn we te weten gekomen dat er in de pittboxen langs het circuit mogelijk een wapendepot zit. Dat gebied gaan we zo verder uitkammen.”

Boobytraps

Nadat het hele gebied van vijanden en boobytraps was ontdaan, namen de militairen verdedigende posities in. Marc: “Samen met de bravocompagnie verdedigen wij het vliegveld vannacht tegen eventuele tegenaanvallen. Morgen sluit 13 Bataljon bij ons aan, die arriveren morgen met een paar honderd voertuigen over de weg.”

Nieuwe fase

Met het veroveren van het vliegveld is Falcon Autumn een nieuwe fase ingegaan. De militairen bouwen vanaf morgen een militaire basis op het circuit, een zogenoemde Main Operating Base. Militairen voeren van daaruit operaties uit vergelijkbaar met de missie in Afghanistan. Ze lopen sociale patrouilles en zoeken daarbij nadrukkelijk contact met de lokale bevolking. Op die manier breiden de militairen hun invloed uit en dwingen ze de rebellen verder terug.

Falcon Autumn is de grootste oefening in Nederland in 15 jaar met ruim 2500 deelnemende militairen, 400 voertuigen, 15 helikopters en 2 C-130 Hercules-transportvliegtuigen. De oefening is met name gericht op grootschalige operaties van de Air Manoeuvre Brigade, het samenwerkingsverband van 11 Luchtmobiele Brigade en het Defensie Helikopter Commando.


Sociale Media

Achtergrondinformatie