]> Zoekteam kamt Twentse voetbalstadions uit | Ministerie van Defensie

Ministerie van Defensie. Ga naar hoofdmenu / submenu / content / zoekveld.

  1. Home
  2. Actueel
  3. Nieuwsberichten

Zoekteam kamt Twentse voetbalstadions uit

26 mei 2011, 16.17 uur

Advanced Search Team-lid controleert met zijn luchtmachtcollega van het explosieven speurhondenteam de tribune van Heracles Almelo. Foto: ministerie van DefensieProminente plekken in Nederland, waaronder de voetbalstadions van FC Twente en Heracles Almelo, zijn deze week onderworpen aan een grondige inspectie op verdachte voorwerpen. Een militair zoekteam van 11 Pantsergeniebataljon oefent een scenario waarbij ze locaties moeten veiligstellen voor het bezoek van hoge gasten.

Het gaat om grote ruimten waarbij toch iedere hoekje minutieus door de genisten van het zogeheten Advanced Search Team moet worden doorzocht, op zoek naar eventuele verdachte zaken. Ook de routes naar de stadions worden in de training nauwkeurig meegenomen.

Terrorisme
Het Advanced Searched Team is een gespecialiseerd team binnen een EARS-peloton (Engineering Advanced Reconnaissance and Search), dat ook reguliere zoek- en genieverkenningsteams herbergt. Met zijn hypermoderne zoekmiddelen kan het team bijvoorbeeld worden ingezet bij een terroristische dreiging. In zo’n situatie geven de gespecialiseerde militairen een hoge graad van zekerheid voor het vinden van bijvoorbeeld explosieven en het verzamelen van bewijslast.

Speurhonden
Tijdens de oefening wordt samengewerkt met een explosieven speurhondenteam van de Koninklijke Luchtmacht. De honden ondersteunen met hun scherpe reuk bij het zoeken naar explosieven.


Sociale Media