]> F-16’s op weg naar Chili | Ministerie van Defensie

Ministerie van Defensie. Ga naar hoofdmenu / submenu / content / zoekveld.

  1. Home
  2. Actueel
  3. Nieuwsberichten

F-16’s op weg naar Chili

4 april 2011, 16.45 uur

De F-16's staan klaar voor vertrek. Foto: ministerie van DefensieDe tweede partij F-16’s die Chili van Nederland heeft gekocht, is vandaag vanaf Vliegbasis Volkel vertrokken naar de nieuwe thuisbasis. In totaal koopt het Zuid-Amerikaanse land 18 Nederlandse toestellen van dit type.

In 2006 kocht Chili ook al 18 F-16’s. Met de huidige koopovereenkomst neemt het aantal gevechtsvliegtuigen van de Koninklijke Luchtmacht verder af tot 87. Vorig jaar zijn de eerste 6 F-16’s van dit contract overgedragen aan de Chileense Luchtmacht. In september 2011 wil Defensie het derde en laatste zestal overdragen.

Naast de jachtvliegtuigen vertrok er vandaag ook een de Ilyushin IL-76 transportvliegtuig vanaf de Brabantse basis naar Chili met reserveonderdelen en navigatieapparatuur voor F-16’s.

Verkoop Defensiematerieel

De F-16's vertrokken vanaf Vliegbasis Volkel. Foto: ministerie van Defensie

Defensie heeft ervoor gekozen geld vrij te maken door Defensiematerieel te verkopen. Naast gevechtsvliegtuigen verkoopt Defensie ook artillerie en tanks. Dit zijn allemaal maatregelen uit de beleidsbrief ‘Wereldwijd dienstbaar’ uit 2007.


Sociale Media